Silüet’i Nasıl Üretiyoruz?

“Uzun yıllar, sorunsuz şekilde kullandığınız ısıtma ürünlerinin
Termo Teknik markasına sahip olması kesinlikle tesadüf değildir.”
Panel Radyatör Üretiminde Yarım Yüz Yıllık Öncü ve Yenilikçi Anlayış

Termo Teknik, tüketicilere, proje sahiplerine ve mimarlara; ihtiyaca uygun, kalite ve stil sahibi, özel ve geleneksel tasarımlı, 6000’den fazla farklı model ve ölçüye sahip panel radyatörlerini piyasada lider fiyatlarla sunuyor. Yarım yüzyıldan uzun süredir titizlikle ürettiğimiz ürünlerimiz Antartika’nın da içinde bulunduğu 7 kıtada, 50’nin üzerinde ülkede kullanılmaktadır.

Termo Teknik Panel Radyatörlerin Genel Özellikleri

Hammadde ve Üretim
Termo Teknik panel radyatörler uluslar arası EN 442 & BS EN ISO 9001 standartlarına göre Termo Teknik Çorlu üretim tesislerinde kurulu, İsviçre ve İtalya menşeili 5 adet modern bant üzerinde üretilir. EN 10130 standardında sürdürülen ve soğuk rulo saç ile başlayan üretim süreci yüzey işleme ve DIN 55900-1 standardında boyama aşamaları ile sona erer.

Üretimde kullanılan sac kalınlıkları aşağıdaki gibidir:

Panel üretimi: 1.20 ± 0.09 mm
Konvektör üretimi: 0.45 ± 0.05 mm
Üst ve yan kapaklar: 0.75 ± 0.09 mm

Isı iletimini maksimize eden konvektörler

Konvektörler, 33.33 genişliğindeki su kanallarının üzerine kaynaklanır. Böylelikle ısı iletimi maksimize edilir.

%100 basınç testi

Her bir radyatör, kaynaktan sonra basınç(13-bar) testine tabi tutulur.

Yüzey İşleme

Tüm radyatörler boyamadan önce yüzey işleme sürecine tabi tutulur. Bu işlem üç aşamadan oluşur: 1. Gresden arındırme (55-65 °C); 2. Fosfatlama (55-65 °C, pH=4.8-5.5); 3. Üç aşamalı durulama (farklı iletkenlik seviyelerinde)

Boyama

Çevre dostu astar boyama su bazlı epoksi ester boya ile 160°C’de uygulanır. Ardından yüksek kaliteli toz boyama işlemine tabi tutulur. Beyaz radyatörlerde Avrupa standardı olan RAL 9016 180°C’de uygulanır. Boya işleminin uygulandığı üç adet İsviçre menşeili boyama kabini optimum enerji kullanımı ile hizmet verir.

Aksesuarlar

Tüm Termo Teknik panel radyatörler prüjör ve kör tapa, vida ve dübelden oluşan aksesuar poşeti ve montaj esnekliği sağlayan “L” tipi duvar askısı ile birlikte teslim edilir. Alternatif aksesuar ve askı çeşitleri özel istek üzerine temin edilebilir.

Termo Teknik Logosu

Orijinal bir ürün aldığınızdan emin olmak için, yan kapaklarda bulunan Termo Teknik logosunu kontrol ediniz.

Ambalaj ve Etiketleme

Radyatör yan kapakları karton destekler ile dış etmenlere karşı korunaklı, radyatörün tamamı ise streç film ile tozdan, nemden ve yağmurdan korunacak şekilde paketlenmektedir. Ayrıca çarpmalara karşı tüm panel radyatörler balonlu naylon ile kaplıdır. Radyatörler ambalajlı olduğu halde dahi, dış ortam şartlarına (yağmur,kar,güneş vb.) maruz bırakılmamalıdır; kuru ve kapalı depolama Şartlarında muhafaza edillmelidir Olası zedelenmelerden ve nemden korunmak adına ambalajın montaj aşamasına kadar sökülmemesi tavsiye edilir.

Paletleme

Termo Teknik taşıma ve depolama esnasında maksimum koruma için ISPM 15 standardında özel yapım paletler kullanır. Ürünlerin paletlenmesinde iki farklı yöntem mevcuttur yatay veya dikey istifleme*.

*Resimlerde belirtilmiş istifleme şekilleri sadece illüstrasyon amaçlıdır. Gerçek palet yüklemelerinde adetler transfer şekli veya destinasyona bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Garanti

Termo Teknik Silüet Serisi, üstün kalitesinin bir göstergesi olarak materyal ve işçilik hatalarına karşı 15 yıl garanti ile sunulur. Detaylı bilgi için Garanti Şartları’na bakınız.

Menü